26-27 Eylül, 2016 Singapur

Diplomasi Akademisi Başkanı Doç. Dr. Mesut Özcan, 26-27 Eylül tarihlerinde Singapur Diplomasi Akademisi’nin daveti üzerine Singapur’a ziyaret gerçekleştirmiştir.

Ziyaret kapsamında Sayın Özcan, Singapur Ulusal Üniversitesi bünyesindeki Ortadoğu Enstitüsü’nde (MEI) düzenlenen yuvarlak masa toplantısına ana konuşmacı olarak katılmış, burada Türk Dış Politikası ve Türkiye’nin Ortadoğu Politikası hakkında konuşmuş ve katılımcıların sorularını yanıtlamıştır. Daha sonra, Singapur Dışişleri Bakanlığı Güneydoğu Asya ve ASEAN’dan sorumlu Müsteşar Yardımcısı Peter Tan ile görüşmüş ve fikir alışverişinde bulunmuşlardır.

Singapur Dışişleri Bakanlığı bünyesindeki Diplomasi Akademisi’ni de ziyaret eden Sayın Özcan, burada Singapur Diplomasi Akademisi hakkında bilgi almış ve Akademi Başkanı ve aynı zamanda Güneydoğu Asya II Genel Müdürü Foo Teow Lee ile görüşmüştür.

Sayın Özcan ayrıca, tüm Singapur Dışişleri mensuplarına açık bir seminerde, Türk Dış Politikası ve Türkiye’nin Ortadoğu Politikasına dair bir sunum gerçekleştirmiş ve Singapurlu diplomatların konuyla ilgili sorularını cevaplamıştır.