11-18 Haziran, 2017 Ankara,İstanbul

Kenya Cumhuriyeti'nden 8 kişilik bir grup için Akademimiz tarafından 11-18 Haziran 2017 tarihlerinde bir eğitim programı düzenlenmiştir. Program kapsamında Ankara’da konferanslar ve kurum ziyaretleri düzenlenmiş, heyet ayrıca İstanbul’da tarihi yerleri görme fırsatı bulmuştur.

Konuk heyete programın ilk aşamasında Bakanlığımız yetkilileri ve Emekli Büyükelçiler tarafından ''Türkiye-Kenya İlişkileri'', ''Türkiye’nin Afrika Politikası'', ''Türk Dış Politikasının Küresel ve Bölgesel Çerçevesi’’, ‘’İnsani Diplomasi ve Mülteci Sorunu'', ''İnsani Diplomasi ve Türkiye'nin İnsani Yardımları'', ''Diaspora Yönetimi ve Konsolosluk & Diaspora Diplomasisi", ,''e-Diplomasi: Bilgi Teknolojilerinin Diplomaside Kullanımı'' ve  "Diplomatik Misyon Yönetimi" konularında sunumlara katılmışlardır. Heyet ayrıca Anıtkabir, TİKA, AFAD, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Kızılay'ı ziyaret etmiş, bu kurumların yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgi almıştır.

Programın ikinci aşamasında, Kenyalı diplomat heyeti İstanbul’a geçerek Sultanahmet Cami, Ayasofya Müzesi, Kapalı Çarşı, Mısır Çarşısı ve Dolmabahçe Sarayı’nı inceleme fırsatı yakalamıştır.

Katılımcılar

Mr. John Kyovi Mutua

Mr. Harrison Kamau Kinyanjui

Mr. Samson Kemboi Koech

Mr. Paul Kavale Muthangya

Mr. Josephine Kageha Kigumba

Mr. Patricia Gatwiri Kiruja

Mr. Lazarus Songoro Muganda

Mr. Jacqueline Adhiambo Okoth