23 Ağustos - 17 Ekim, 2017 Ankara

Bakanlığımızda yeni istihdam olunan 53. Dönem Aday Meslek Memurları ile 7. Dönem Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurları için Temel ve Hazırlayıcı Eğitim Programı 23 Ağustos 2017 tarihinde Anıtkabir ziyareti ve sonrasında Akademi Başkanı Doç. Dr. Mesut ÖZCAN'ın hitabı ile başlamıştır.

Programın ikinci gününde Sayın Bakanımız Mevlüt ÇAVUŞOĞLU üçüncü gününde ise Sayın Müsteşarımız Büyükelçi Ümit YALÇIN aday memurlara hitap etmişlerdir.

Programın ilk bölümünü teşkil eden Temel Eğitim Programı'nda devlet memurluğunun esaslarına  ilişkin derslere, Hazırlayıcı Eğitim bölümünde ise idari ve mali işler, insan kaynakları, konsolosluk, bilişim altyapısı, Bakanlık merkez birimlerinin görevleri, müzakere teknikleri, diplomatik yazışma, protokol kuralları gibi derslerlere yer verilmiştir.  Hazırlayıcı Eğitim kapsamında ayrıca, etkili iletişim, takım çalışması, stres ve öfke yönetimi, Türk Edebiyatı, Türk Mimarisi, Türk Resim Sanatı, Geleneksel Türk Sanatları, Çağdaş Türk Sanatı, Türk Musikisi ve Türk Sineması gibi adayların kişisel gelişimine yönelik dersler de verilecektir.