1-23 Nisan, 2017 Ankara, Konya, Nevşehir, Antalya, İstanbul

1-23 Nisan 2017 tarihleri arasında 62 ülkeden birer diplomatın katılımıyla Ankara, Konya, Nevşehir, Antalya ve İstanbul’da gerçekleştirilecek olan 23. Uluslararası Genç Diplomatlar Eğitim Programı 3 Nisan 2017 tarihinde Anıtkabir ziyaretinin ardından Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Ahmet Yıldız'ın açılış konuşmasıyla başlamıştır.

Sözkonusu açılış törenine Bakanlığımız üst düzey yöneticileri ile davetli ülkelerin Ankara'daki Büyükelçiliklerinde görevli diplomatlar da katılmış ve konuk genç diplomatlarla bir araya gelmişlerdir.

Programın iki haftalık Ankara bölümünde, konuk genç diplomatlara Türk dış politikasının genel esasları, Türk tarihi ve kültürü ile bölgesel ve uluslararası siyasi ve ekonomik konularda Bakanlığımız mensuplarınca ve önde gelen akademisyenlerce konferanslar verilmiştir.

Program çerçevesinde Türk Müziği, Türk Sanatı ve Türk Edebiyatı hakkında bilgilendirmeler canlı performanslar da içerecek şekilde yapılmıştır.

Programın ikinci kısmında, genç diplomatlar Konya, Nevşehir, Antalya ve İstanbul'da gerçekleştirilen ziyaretlerle  ülkemizin tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerini tanıma fırsatı bulmuşlardır.

Genç yabancı diplomatlar Türkiye'ye hayran kaldı (AA)

23. Uluslararası Genç Diplomatlar Eğitimi (HaberTürk)