54. Dönem Aday meslek Memurları ve 8. Dönem Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurları için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Eğitim ve İnceleme Gezisi

 

27-29 Haziran 2018 - KKTC

Bakanlığımızda yeni istihdam olunan Aday Meslek Memurları ve Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurları, için Hazırlayıcı Eğitim Programı kapsamında Akademimiz tarafından 27-29 Haziran 2018 tarihlerinde KKTC’ye bir eğitim ve inceleme gezisi düzenlenmiştir.

Genç diplomatlarımız, KKTC Dışişleri Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğinin yansıra tarihi ve kültürel yerleri ziyaret etme fırsatı bulmuştur.

KKTC Dışişleri Bakanı Sayın Kudret Özsayar başta olmak üzere, daha önce Meclis Başkanlığı ve Başbakanlık görevlerinde bulunmuş olan Sayın Hakkı Atun ve eski başmüzakerecilerden Sayın Ergün Olgun gibi müzakere sürecinde önemli görevler üstlenmiş şahsiyetlerle biraraya gelmiştir.

Memurlarımızı ziyaret ettiği yerler arasında Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Kapalı Maraş, Derinya ve Lokmacı Sınır Kapıları, Yeşil Hat, ODTÜ Kampüsü, Doğu Akdeniz Üniversitesi Kampüsü, Geçitköy Barajı, Barış ve Özgürlük Anıtı ile Karaoğlanoğlu Şehitliği, Barbarlık Müzesi, Dr. Fazıl Küçük Müzesi ile Anıt Mezarı ve Boğaz Şehitliği bulunmaktadır.